Het bedrijf is een paar uur gesloten 91 ° editie van de Oscar-prijsuitreiking. Er zijn veel films die dit jaar streven naar het prestigieuze gouden beeldje in het Dolby Theatre in Los Angeles.

Maar laten we het uitzoeken in detail alle winnaars van de editie van dit jaar:

Beste film (Academy Award voor beste foto's):

  • Zwarte Panter
  • BlackKklansman
  • Bohemian Rhapsody
  • De favoriet
  • Groen boek
  • Rome
  • A Star is Born
  • Vice

Beste buitenlandse film (Academy Award voor beste film in de vreemde taal):

  • Capernaum (Libanon)
  • Cold War (Polen)
  • Kijk nooit weg (Duitsland)
  • Rome (Mexico)
  • Winkeldieven (Japan).

Beste animatiefilm (Academy Award voor de beste geanimeerde functie):

  • De ongelooflijke 2
  • Isle of dogs
  • Mirai
  • Ralph breekt het internet
  • Spider-Man: in het spider-couplet.

Beste documentaire (Academy Award voor documentaireigenschap):

  • Gratis Solo
  • Hale county vanmorgen vanavond
  • Op zoek naar de kloof
  • Van vaders en geluiden
  • rgb

Beste acteur (Academy-prijs voor beste acteur):

  • Christian Bale (Vice)
  • Bradley Cooper (A Star is Born)
  • Willem Dafoe (Van Gogh)
  • Rami Malek (Bohemian Rhapsody)
  • Viggo Mortensen (Groenboek)

Beste actrice (Academy-prijs voor beste actrice):

  • Yalitzia Aparicio (Rome)
  • Glen Glose (The Wife)
  • Olivia Colman (La Favorita)
  • Lady Gaga (A Star is Born)
  • Melissa McCarthy (originele kopie)

Beste ondersteunende acteur (Academy-prijs voor beste ondersteunende acteur):

  • Mahershala Ali (groen boek)
  • Adam Driver (BlacKkKlansman)
  • Sam Elliott (er is een ster geboren)
  • Richard E. Grant (kan je me ooit vergeven?)
  • Sam Rockwell (Vice).

Beste mannelijke bijrol (Academy Award for Best Support Actress):

  • Amy Adams (Vice)
  • Marina De Tavira (Rome)
  • Queen King (als Beale Street kon praten)
  • Emma Stone (De favoriet)
  • Rachel Weisz (de favoriet).

Beste regisseur (Academy-prijs voor beste regisseur):

  • BlackKklansman (Spike Lee)
  • Koude oorlog (Pawel Pawlikowski)
  • La Favorita (Yorgos Lanthimos)
  • Rome (Alfonso Cuaron)
  • Vice (Adam McKay)

Beste niet-originele script (Academy-prijs voor het schrijven van een aangepast scenario):

  • The Ballad of Buster Scruggs
  • BlackKklansman
  • Origineel exemplaar
  • Als de weg kon spreken
  • A Star is Born

Beste originele scenario (Academy-prijs voor het schrijven van origineel scenario):

  • De favoriet
  • Eerste hervormd
  • Groen boek
  • Rome
  • Vice

Beste fotografie (Academy-prijs voor beste cinematografie):

  • Koude Oorlog
  • De favoriet
  • Kijk nooit weg
  • Rome
  • Een ster is geboren

Beste bewerking (Academy-prijs voor bewerken van films):

  • BlacKkKlansman
  • Bohemian Rhapsody
  • De favoriet
  • Groen boek
  • Vice

Beste decorontwerp (Academy-prijs voor het beste productieontwerp):

  • Zwarte panter
  • De favoriet
  • Eerste man
  • Mary Poppins komt terug
  • Rome

Beste make-up (Academy-prijs voor make-up):

  • Grens
  • Mary Queen of Scots
  • Vice

Beste kostuums (Academy-prijs voor kostuumontwerp):

  • De ballade van Buster Scruggs (Mary Zophres)
  • Black Panther (Ruth Carter)
  • De favoriet (Sandy Powell)
  • Mary Poppins terug (Sandy Powell)
  • Mary Queen of Scot (Alexandra Byrne)

Beste speciale effecten (Academy-prijs voor visuele effecten):

  • Avengers: oneindigheid oorlog
  • Christopher Robin
  • Eerste man
  • Klaar speler één
  • Solo: een Star Wars-verhaal.

Beste soundtrack (Academy-prijs voor beste score):

  • Zwarte panter
  • BlacKkKlansman
  • Als Beale Street kon praten
  • Isle of dogs
  • Mary Poppins komt terug

Beste lied (Academy-prijs voor beste nummer):

  • Zwarte Panter
  • RBG
  • De terugkeer van Mary Poppins
  • A Star is Born
  • The Ballad of Buster Scruggs

Beste geluid (Academy-prijs voor geluid):

  • Zwarte Panter
  • Bohemian Rhapsody
  • Eerste man
  • Rome
  • Een ster is geboren

Beste geluidsbewerking (Academy-prijs voor geluidsbewerking):

  • Zwarte Panter
  • Bohemian Rhapsody
  • Eerste man
  • Een rustige plaats
  • Rome

Beste korte film (Academy Award voor kortfilm met live action):

  • gevangenschap
  • geelbruin
  • Madeliefje
  • Moeder
  • huid

Beste korte animatiefilm (Academy Award voor korte animatiefilm):

  • Dierlijk gedrag
  • Bao
  • Late namiddag
  • Een kleine stap
  • weekends

Beste documentaire korte film (Academy-prijs voor kort documentonderwerp):

  • Zwart schaap
  • Eindspel
  • Reddingsboot
  • Een nacht in de tuin
  • Periode einde van de zin